Legion Grand Championship


bilety

Grand Championship 90,00 zł
Legion Grand Championship 23.11.2019 - 24.11.2019
AMBEREXPO, ul. Żaglowa 11, Gdańsk

Zapraszamy do Gdańska na zawody Star Wars: Legion Grand, czyli turnieju podczas którego gracze zawalczą o tytuł Mistrza Polski.

Bilet

Grand Championship - preorder 90 pln

 • udział w wydarzeniu głównym
 • Udział w konkursie malowania
 • Bezpłatny wstęp na festiwal GRAMY (edycja XVIII), w ramach którego odbywa się wydarzenie
 • zwycięzca ma opłacony przelot do i z USA na finały World Championships

Struktura wydarzenia

Format i struktura turnieju

Turniej odbędzie się w standardowym formacie, tj. każdy uczestnik przygotowuje 1 listę armii o wartości nie przekraczającej 800 punktów (patrz: Armie i Modele, poniżej).
Turniej posiada niestandardową strukturę (Custom Structure), składającą się z 5 rund rozgrywanych systemem szwajcarskim (patrz: Harmonogram, poniżej). Czas na rozegranie każdej rundy wynosi 135 minut. W przypadku, gdy czas rundy kończy się w trakcie fazy aktywacji lub fazy końcowej, gracze dokańczają daną turę. W przypadku, gdy czas rundy kończy się w fazie dowodzenia, mecz kończy się natychmiast.
Turniej jest turniejem klasy Premier. Z uwagi na to prosimy o zapoznanie się z poniższymi dokumentami obowiązującymi w trakcie turnieju.

 1. najnowsza wersja Rules Reference Guide (link)
 2. Star Wars: Legion Tournament Regulation (link)
 3. Fundamental Event Document (link)
 4. Fantasy Flight Games Floor Rules (link)

Harmonogram

Sobota

Otwarcie Hali 09:00
Rejestracja 09:00 – 09:55
Oficjalne rozpoczęcie turnieju 09:55 – 10:00
Runda I 10:00 – 12:15
Runda II 12:45 – 15:00
Przerwa obiadowa 15:00 – 16:15
Runda III 16:15 – 18:30

Niedziela

Otwarcie Hali 09:00
Runda IV 09:30 – 11:45
Głosowanie w konkursie malarskim 11:45 – 12:15
Runda V 12:30 – 14:45
Dekoracja zwycięzców 15:10 – 15:30

Armie i modele

Każdy gracz przygotowuje jedną listę armii o wartości nie przekraczającej 800 punktów. Armia musi być zgodna z zasadami gry i kosztami punktowymi aktualnymi w dniu turnieju. Każdy gracz obowiązany jest posiadać oryginalne karty do wystawianych jednostek (w tym oficjalne karty promo) oraz niezbędne komponenty (żetonu, kości, miarki) Każdy gracz obowiązany jest posiadać dwa pisemne egzemplarze listy armii. Dopuszczalne jest korzystanie z wydruków ze stron internetowych do tworzenia list lub ręcznie sporządzona lista. Lista powinna uwzględniać koszt jednostek, ich ulepszeń oraz łączny koszt armii. Przynajmniej jedna z list powinna uwzględniać wybrane przez gracza karty dowodzenia oraz karty rozstawienia, scenariusza i warunków. Wszystkie modele w armii muszą być sklejone (lub złożone) w sposób umożliwiający ich przestawianie (nie mogą się rozpadać). Muszą znajdować się na podstawkach oryginalnych lub o wymiarach takich samych jak oryginalne. Dopuszczalne są konwersje oryginalnych modeli na zasadach określonych w dokumentach powyżej. W razie wątpliwości co do legalności modeli na turnieju należy przed turniejem przesłać zdjęcia modeli na adres [ organized.play@rebel.pl ] w celu uzyskania akceptacji.

Stoły i makiety

Ustawienie stołów jest przygotowane przez Sędziego Głównego i nie wolno go modyfikować. Sędzia Główny określa jednakowe zasady obowiązujące na wszystkich stołach w odniesieniu do poszczególnych terenów. Na każdym stole zamieszczona zostanie informacja dotycząca umieszczonych na nich elementów terenu. W razie wątpliwości gracze powinni ustalić wpływ terenu na rozgrywkę przed rozpoczęciem rozstawienia.

Sędziowie i organizatorzy

Sędzią Głównym turnieju jest Paweł Szymkowiak. W zależności od frekwencji mogą zostać dodani kolejni sędziowie. Organizatorem turnieju jest REBEL.pl.

Nagrody

Pulę nagród w turnieju stanowią Grand Championship Kit oraz nagrody ufundowane przez sponsorów.

Konkurs malarski

W ciągu pierwszego dnia turnieju gracze mogą zgłaszać chęć udziału w konkursie malarskim. Gracze mogą zgłosić udział w maksymalnie dwóch kategoriach:

 1. Pojazd – obejmuje ground vehicles, repulsor vehicles
 2. Piechota – obejmuje wszystkie oddziały o rodzaju trooper, w tym emplacement trooper. Oddziały z zasadą „detachment” mogą być zgłoszone razem z macierzystym oddziałem.
 3. Armia – w pełni pomalowana lista armii, którą gracz gra na turnieju

Każdy gracz może dokonać tylko jednego zgłoszenia w każdej kategorii. Zgłaszane w kategorii A i B modele nie muszą być częścią armii zgłaszającego. Zgłaszane modele muszą być własnoręcznie pomalowane przez zgłaszającego. Rozstrzygnięcie konkursu malarskiego następuje poprzez głosowanie na karcie wydanej każdemu graczowi w trakcie rundy IV. Wypełnione karty do głosowania gracze składają na stanowisku sędziowskim do rozpoczęcia V rundy. Remisy rozstrzyga Sędzia Główny wraz z Organizatorem.


Noclegi

(UWAGA: żaden z poniższych noclegów nie jest rekomendowany przez firmę Rebel ani żadnego z partnerów wydarzenia. Przed dokonaniem rezerwacji zalecamy zapoznanie się z opiniami o obiektach!)

Hotele

Apartamenty

Hostele


Wyżywienie

Na terenie AmberExpo znajduje się restauracja oferująca ciepłe posiłki. Pod halą będzie możliwość skorzystania z oferty Food Trucków. W pobliżu obiektu nie ma żadnych innych restauracji.


Podróż:

Graczom podróżującym z innych części Polski zalecamy przyjazd za pośrednictwem PKP do stacji Gdańsk Wrzeszcz i dalej taksówką/Uberem (ok. 4km).
Dla graczy podróżujących do Polski z zagranicy rekomendujemy przylot na gdańskie lotnisko im. Lecha Wałęsy i dalej taksówką/Uberem (ok. 14km).
Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat tego, jak dostać się na teren wydarzenia.


Masz pytania?
Skontaktuj się z nami pod adresem organized.play@rebel.pl